Poznaj 3 składniki odbudowujące barierę ochronną

Jeśli Twoja skóra znalazła się w stanie hibernacji – stała się sucha, swędząca, łuszcząca się i podrażniona – nie jesteś sam/a. Oznacza to zaburzenie bariery hydrolipidowej, które stało się jednym z najczęstszych problemów wśród klientów odwiedzających gabinety kosmetologiczne. Nie martw się – nasi profesjonaliści wiedzą, że świeża, rozświetlona cera jest w zasięgu ręki.

Aby osiągnąć efekt młodzieńczego blasku, o którym marzysz, musisz zacząć od podstaw – a w tym przypadku od wzmocnienia bariery ochronnej.

Skóra posiada naturalną barierę ochronną, znaną jako bariera hydrolipidowa, która składa się z wody, resztek NMF oraz sebum. Pomyśl o tym jak o ochroniarzu skóry: utrzymuje szkodliwe substancje na zewnątrz i chroni to co dobre wewnątrz. Gdy bariera ta zostanie naruszona, może dojść do poważnych uszkodzeń.

Wrażliwość, zaczerwienienie, matowość, zatkane pory i trądzik mogą wynikać z uszkodzonej bariery. Jak więc ją odbudować? Wystarczy jedno słowo: tlen.

Tlen jest niezbędnym elementem, którego potrzebuje każdy organizm – w tym skóra. Od oczyszczania porów po utrzymywanie komórek w dobrej kondycji – to najlepszy pomocnik w pielęgnacji.

 „Tlen zapewnia skórze warunki do zachowania zdrowszego wyglądu”.
_Deborah Jones, licencjonowana specjalistka kosmetologii estetycznej i członkini Bioelements Esthetics Insight Circle.

Zainteresowanie online zdrowiem skóry wzrosło o 35% w ciągu ostatniego roku, szczególnie w zakresie kondycji bariery hydrolipidowej. Dlatego zebraliśmy 3 trzy składniki, które wspierają warstwę ochronną (i zwiększają ilość tlenu), gwarantując skórze doskonały blask.

 

  1. Mitostime (Kelp, ekstrakt z Laminaria Digitata)

Poznaj swoją tajną broń dla młodzieńczej, promiennej skóry. Składnik ten pomaga zredukować zmarszczki, odmłodzić starzejące się komórki i zwiększyć produkcję kolagenu, zapewniając świeży i pełen blasku wygląd.

Co mówią nasi specjaliści: Rezultaty są widoczne już po 28 dniach stosowania tego składnika.

 

  1. Dermal Respiratory Factor (DRF)

Ten składnik – nazywany bohaterem nawilżenia skóry – poprawia barierę ochronną, zatrzymując nawilżenie i nie dopuszczając do przesuszenia. Przyspiesza również oddychanie komórkowe oraz produkcję kolagenu i elastyny, jednocześnie działając kojąco.

„Składnik ten zwiększa dotlenienie komórkowe, pomaga wygładzić skórę i wzmocnić jej funkcję barierową.”
_Deborah Jones, licencjonowana specjalistka kosmetologii estetycznej i członkini Bioelements Esthetics Insight Circle.

  1. Stabilizowany nadtlenek wodoru

To powiew świeżości dla skóry – składnik ten tworzy środowisko, w którym bakterie nie mogą się rozwijać. Pomaga również zadbać o barierę ochronną skóry, dając jej szansę na bycie zdrowszą i pozostawiając skórę bardziej zadbaną i promienną.

Co mówią nasi specjaliści: ten składnik doskonale redukuje wypryski.

 

Wzmocnij swoją barierę dzięki profesjonalnym formułom

Produkty, które wykorzystują te trzy składniki, takie jak Oxygen Boost Barrier Treatment i Oxygen Boost Barrier Treatment PRO mogą wzbogacić rutynę, zapewniając ukierunkowane wsparcie dla funkcji barierowej. Szukaj formuł takich jak te, specjalnie zaprojektowanych, aby zwalczać zaczerwienienia i reaktywność oraz wzmacniać osłabioną barierę hydrolpidową.

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuj
Odrzuć